AB
License Issued
CR-OIL
MANCAL ENERGY PEMBINA 6-25-45-7
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504507W52 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-045-07W5/2 |
| Well Name | MANCAL ENERGY PEMBINA 6-25-45-7 |
| License Number | 0101424 |
| Key List | 0455072506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-045-07W5 |
| Coordinates | 52.908931, -114.885772 |
| Borehole Coordinates | 52.908931, -114.885772 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0YT7 |
| Name | Mancal Energy Inc. |
| Address | 2400 - 530 8 Ave SW, Calgary AB T2P 3S8 |
| Telephone | (403) 231-7600 |
| Abbreviation | MANCAL ENERGY |
| Agent Code | General |
| Operator | 0YT7 |
| License Date | May 25, 1983 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Jan 1, 2024 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | PUMP |
| Type | N/A |
| Field | 0685 |
| Pool | 0176000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 964 m 3,161 ft |
| Surface Ground Elevation | 958 m 3,143 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |