AB
License Issued
GAS
WINSLOW HZ FERRIER 6-25-44-10
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504410W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-044-10W5/0 |
| Well Name | WINSLOW HZ FERRIER 6-25-44-10 |
| License Number | 0498844 |
| Key List | 0445102506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 14-36-044-10W5 |
| Coordinates | 52.842738, -115.323826 |
| Borehole Coordinates | 52.820228, -115.32238 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A8HR |
| Name | Spartan Delta Corp. |
| Address | 1400, 350 - 7th Ave SW, Calgary AB T2P 3N9 |
| Telephone | (403) 265-8011 |
| Abbreviation | SPARTAN DELTA |
| Agent Code | General |
| Operator | A8HR |
| License Date | Dec 1, 2020 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Jan 25, 2021 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | FLOW |
| Type | N/A |
| Field | 0377 |
| Pool | 0953760 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 956 m 3,137 ft |
| Surface Ground Elevation | 951 m 3,119 ft |
| Max TVD | 2,388 m 7,833 ft |