AB
License Issued
CR-OIL
FBRL MINHIK 6-25-44-6
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504406W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-044-06W5/0 |
| Well Name | FBRL MINHIK 6-25-44-6 |
| License Number | 0094432 |
| Key List | 0445062506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-044-06W5 |
| Coordinates | 52.819384, -114.743271 |
| Borehole Coordinates | 52.819384, -114.743271 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HH4 |
| Name | Ferrybank Resources Ltd. |
| Address | 256 Pump Hill Cres SW, Calgary AB T2V 4L5 |
| Telephone | (403) 640-4265 |
| Abbreviation | FERRYBANK RESO |
| Agent Code | Limited |
| Operator | 0HH4 |
| License Date | Jan 12, 1982 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Nov 27, 1988 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | PUMP |
| Type | N/A |
| Field | 0685 |
| Pool | 0176320 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,028 m 3,373 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,025 m 3,361 ft |