AB
Recertified
N/A
EMBER DONALDA 6-25-43-19
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504319W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-043-19W4/0 |
| Well Name | EMBER DONALDA 6-25-43-19 |
| License Number | 0239669 |
| Key List | 0434192506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-043-19W4 |
| Coordinates | 52.732443, -112.629107 |
| Borehole Coordinates | 52.732443, -112.629107 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A1H9 |
| Name | Ember Resources Inc. |
| Address | 800 - 400 3 Ave SW, Calgary AB T2P 4H2 |
| Telephone | (403) 270-0803 |
| Abbreviation | EMBER |
| Agent Code | General |
| License Date | Jul 12, 2000 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Oct 9, 2008 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0284 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 766 m 2,514 ft |
| Surface Ground Elevation | 763 m 2,504 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |