AB
Recertified
N/A
KISSENGER WAINWRIGHT 6-25-43-6
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504306W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-043-06W4/0 |
| Well Name | KISSENGER WAINWRIGHT 6-25-43-6 |
| License Number | 0064732 |
| Key List | 0434062506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-043-06W4 |
| Coordinates | 52.731387, -110.747172 |
| Borehole Coordinates | 52.731387, -110.747172 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0D67 |
| Name | Kissinger Petroleums Ltd |
| Address | C/O Ranger Oil Limited, 1600, 321 - 6 Avenue S.W., Calgary AB T2P 3H3 |
| Telephone | (403) 232-5200 |
| Abbreviation | KISSINGER PETR |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Jul 12, 1977 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Jul 17, 1977 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0928 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 664 m 2,177 ft |
| Surface Ground Elevation | 661 m 2,169 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |