AB
Recertified
N/A
RENAISSANCE 6D RIBSTONE 6-25-43-4
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504304W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-043-04W4/0 |
| Well Name | RENAISSANCE 6D RIBSTONE 6-25-43-4 |
| License Number | 0203861 |
| Key List | 0434042506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 10-25-043-04W4 |
| Coordinates | 52.735266, -110.44969 |
| Borehole Coordinates | 52.734157, -110.451538 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5D4 |
| Name | Cenovus Energy Inc. |
| Address | 225, 6 Ave Sw PO Box 766 Calgary AB T2P 0M5 |
| Telephone | (403) 766-2000 |
| Abbreviation | CVE |
| Agent Code | General |
| License Date | Jul 23, 1997 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Aug 9, 1997 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0780 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 635 m 2,084 ft |
| Surface Ground Elevation | 631 m 2,071 ft |
| Max TVD | 716 m 2,348 ft |