AB
License Issued
CO2
OEI CHIGWELL 6-25-42-26
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504226W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-042-26W4/0 |
| Well Name | OEI CHIGWELL 6-25-42-26 |
| License Number | 0108122 |
| Key List | 0424262506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-042-26W4 |
| Coordinates | 52.6418, -113.619498 |
| Borehole Coordinates | 52.6418, -113.619498 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7H2 |
| Name | AlphaBow Energy Ltd. |
| Address | Suite 300, 708 - 11th Avenue SW, Calgary AB T2R 0E4 |
| Telephone | (587) 393-5059 |
| Abbreviation | 1994450AB |
| Agent Code | Limited |
| Operator | A7H2 |
| License Date | Jul 10, 1984 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Oct 1, 2007 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CO2 |
| Mode | N/A |
| Type | INJ |
| Scheme | Conventional ER |
| Scheme Sub | Miscible - CO2 |
| Field | 0214 |
| Pool | 0218005 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 814 m 2,669 ft |
| Surface Ground Elevation | 810 m 2,656 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |