AB
Recertified
N/A
CDN-SUP LUSCAR OPENCK 6-25-42-5
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504205W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-042-05W5/0 |
| Well Name | CDN-SUP LUSCAR OPENCK 6-25-42-5 |
| License Number | 0050736 |
| Key List | 0425052506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-042-05W5 |
| Coordinates | 52.644885, -114.593055 |
| Borehole Coordinates | 52.644885, -114.593055 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A0NG |
| Name | ExxonMobil Canada Resources Company |
| Address | (403) 237-4047 |
| Telephone | General |
| Abbreviation | PO Box 2480 Stn M Calgary AB T2P 3M9 |
| License Date | Aug 2, 1974 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Aug 22, 1974 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0685 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 964 m 3,161 ft |
| Surface Ground Elevation | 960 m 3,149 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |