AB
Abandoned
GAS
ANDERSON ET AL WILSONCK 6-25-42-3
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504203W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-042-03W5/0 |
| Well Name | ANDERSON ET AL WILSONCK 6-25-42-3 |
| License Number | 0351715 |
| Key List | 0425032506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-042-03W5 |
| Coordinates | 52.646523, -114.305196 |
| Borehole Coordinates | 52.646523, -114.305196 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A78E |
| Name | Scollard Energy Ltd. |
| Address | (403) 454-6041 |
| Telephone | General |
| Abbreviation | c/o FTI Consulting Canada Inc. 720, 444-2nd Ave SW Calgary AB T2P 5E9 |
| License Date | Feb 9, 2006 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Dec 1, 2019 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0685 |
| Pool | 0952760 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 930 m 3,051 ft |
| Surface Ground Elevation | 926 m 3,037 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |