AB
Recertified
N/A
BAYSEL CHAUVS 6-25-42-2
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504202W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-042-02W4/0 |
| Well Name | BAYSEL CHAUVS 6-25-42-2 |
| License Number | 0035224 |
| Key List | 0424022506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-042-02W4 |
| Coordinates | 52.642403, -110.165279 |
| Borehole Coordinates | 52.642403, -110.165279 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7M1 |
| Name | Canlin Energy Corporation |
| Address | 2701, 237 - 4th Avenue SW PO Box 4335 Station C, Calgary, AB, T2P 4K3 Calgary AB T2P 4K3 |
| Telephone | (403) 351-9500 |
| Abbreviation | CANLIN |
| Agent Code | General |
| License Date | Nov 19, 1968 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Nov 24, 1968 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0212 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 624 m 2,046 ft |
| Surface Ground Elevation | 621 m 2,038 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |