AB
Recertified
N/A
EBOC BP CHAUVINS 6-25-42-1
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504201W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-042-01W4/0 |
| Well Name | EBOC BP CHAUVINS 6-25-42-1 |
| License Number | 0071929 |
| Key List | 0424012506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-042-01W4 |
| Coordinates | 52.641803, -110.021593 |
| Borehole Coordinates | 52.641803, -110.021593 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5L8 |
| Name | Teine Energy Ltd. |
| Address | 3000-520 3 Ave SW, Calgary AB T2P 0R3 |
| Telephone | (403) 698-8300 |
| Abbreviation | TEL |
| Agent Code | General |
| License Date | Sep 14, 1978 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Dec 1, 2006 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0212 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 619 m 2,030 ft |
| Surface Ground Elevation | 615 m 2,016 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |