AB
Recertified
N/A
CPC RESOURCES BASHAW 6-25-41-24
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504124W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-041-24W4/0 |
| Well Name | CPC RESOURCES BASHAW 6-25-41-24 |
| License Number | 0351039 |
| Key List | 0414242506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-041-24W4 |
| Coordinates | 52.556834, -113.330851 |
| Borehole Coordinates | 52.556834, -113.330851 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7AG |
| Name | Lynx Energy ULC |
| Address | 2000, 440 2nd Ave SW, Calgary AB T2P 5E9 |
| Telephone | (587) 393-2699 |
| Abbreviation | LYNX ENERGY |
| Agent Code | General |
| License Date | Feb 2, 2006 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Mar 26, 2018 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0096 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 847 m 2,779 ft |
| Surface Ground Elevation | 843 m 2,765 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |