AB
Recertified
CR-OIL
Canlin GILBY 6-25-41-4
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504104W52 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-041-04W5/2 |
| Well Name | Canlin GILBY 6-25-41-4 |
| License Number | 0021378 |
| Key List | 0415042506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-041-04W5 |
| Coordinates | 52.55785, -114.448505 |
| Borehole Coordinates | 52.55785, -114.448505 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7M1 |
| Name | Canlin Energy Corporation |
| Address | 2701, 237 - 4th Avenue SW PO Box 4335 Station C, Calgary, AB, T2P 4K3 Calgary AB T2P 4K3 |
| Telephone | (403) 351-9500 |
| Abbreviation | CANLIN |
| Agent Code | General |
| License Date | Sep 19, 1961 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Apr 20, 2004 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0412 |
| Pool | 0218002 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 953 m 3,127 ft |
| Surface Ground Elevation | 949 m 3,114 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |