AB
Recertified
N/A
CDNOXY LACOMBE 6-25-40-26
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504026W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-040-26W4/0 |
| Well Name | CDNOXY LACOMBE 6-25-40-26 |
| License Number | 0133970 |
| Key List | 0404262506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-040-26W4 |
| Coordinates | 52.467248, -113.620598 |
| Borehole Coordinates | 52.467248, -113.620598 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A6LC |
| Name | CNOOC Petroleum North America ULC |
| Address | Suite 2300, 500 Centre Street S.E., Calgary AB T2G 1A6 |
| Telephone | (403) 699-4000 |
| Abbreviation | CNOOC |
| Agent Code | General |
| License Date | May 19, 1988 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Jun 22, 1988 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0541 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 939 m 3,079 ft |
| Surface Ground Elevation | 933 m 3,061 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |