AB
Abandoned
GAS
SLE PROVOST 6-25-40-9
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504009W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-040-09W4/0 |
| Well Name | SLE PROVOST 6-25-40-9 |
| License Number | 0337700 |
| Key List | 0404092506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 03-25-040-09W4 |
| Coordinates | 52.464801, -111.169244 |
| Borehole Coordinates | 52.466765, -111.169644 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7AZ |
| Name | SanLing Energy Ltd. |
| Address | 1700, 250 - 2 St SW, Calgary AB T2P 0C1 |
| Telephone | (403) 303-8500 |
| Abbreviation | SANLING |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Sep 6, 2005 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Mar 1, 2018 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0750 |
| Pool | 0951560 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 751 m 2,462 ft |
| Surface Ground Elevation | 746 m 2,449 ft |
| Max TVD | 978 m 3,210 ft |