AB
Suspended
WATER
OMERS ENERGY GILBY 6-25-40-4
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504004W52 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-040-04W5/2 |
| Well Name | OMERS ENERGY GILBY 6-25-40-4 |
| License Number | 0023248 |
| Key List | 0405042506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-040-04W5 |
| Coordinates | 52.470428, -114.448729 |
| Borehole Coordinates | 52.470428, -114.448729 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A8HW |
| Name | Gran Tierra Canada Ltd. |
| Address | 500 Centre Street SE, Calgary AB T2G 1A6 |
| Telephone | (403) 265-3221 |
| Abbreviation | GTE |
| Agent Code | General |
| License Date | Oct 31, 1962 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Jul 16, 2007 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | WATER |
| Mode | ABZONE |
| Type | INJ |
| Scheme | Conventional ER |
| Scheme Sub | Waterflood |
| Field | 0412 |
| Pool | 0446002 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 947 m 3,106 ft |
| Surface Ground Elevation | 943 m 3,093 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |