AB
Recertification Exempt
N/A
I3 ENERGY GILBY 6-25-40-3
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504003W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-040-03W5/0 |
| Well Name | I3 ENERGY GILBY 6-25-40-3 |
| License Number | 0018170 |
| Key List | 0405032506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-040-03W5 |
| Coordinates | 52.470572, -114.304607 |
| Borehole Coordinates | 52.470572, -114.304607 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A8HW |
| Name | Gran Tierra Canada Ltd. |
| Address | 500 Centre Street SE, Calgary AB T2G 1A6 |
| Telephone | (403) 265-3221 |
| Abbreviation | GTE |
| Agent Code | General |
| License Date | Nov 24, 1959 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertification Exempt |
| Status | Jan 10, 1960 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0412 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,024 m 3,359 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,019 m 3,343 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |