AB
Recertified
CR-OIL
GULF CPR GILBY 6-25-40-2
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504002W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-040-02W5/0 |
| Well Name | GULF CPR GILBY 6-25-40-2 |
| License Number | 0013555 |
| Key List | 0405022506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-040-02W5 |
| Coordinates | 52.470573, -114.160674 |
| Borehole Coordinates | 52.470573, -114.160674 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0045 |
| Name | Chevron Canada Limited |
| Address | 500 - 5 Ave SW Attn: Compliance Assurance Calgary AB T2P 0L7 |
| Telephone | (403) 234-5000 |
| Abbreviation | CHEVRON |
| Agent Code | General |
| License Date | Jun 18, 1957 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Sep 5, 1968 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Scheme | Conventional ER |
| Scheme Sub | Waterflood |
| Field | 0412 |
| Pool | 0218001 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 955 m 3,134 ft |
| Surface Ground Elevation | 952 m 3,122 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |