AB
Abandoned
CR-OIL
NORCENINT ET AL HAYTER 6D-25-40-1
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062504001W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-040-01W4/0 |
| Well Name | NORCENINT ET AL HAYTER 6D-25-40-1 |
| License Number | 0077939 |
| Key List | 0404012506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-040-01W4 |
| Coordinates | 52.469412, -110.018646 |
| Borehole Coordinates | 52.469412, -110.018646 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0Z0H |
| Name | Harvest Operations Corp. |
| Address | 1000, 700 - 9 Avenue SW, Calgary AB T2P 3V4 |
| Telephone | (403) 265-1178 |
| Abbreviation | HARVEST |
| Agent Code | General |
| License Date | Sep 10, 1979 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Mar 21, 2022 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0457 |
| Pool | 0302018 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 680 m 2,230 ft |
| Surface Ground Elevation | 676 m 2,217 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |