AB
Recertified
N/A
RENAISSANCE ATCOR STETN 6-25-39-20
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503920W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-039-20W4/0 |
| Well Name | RENAISSANCE ATCOR STETN 6-25-39-20 |
| License Number | 0108365 |
| Key List | 0394202506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-039-20W4 |
| Coordinates | 52.37986, -112.756822 |
| Borehole Coordinates | 52.37986, -112.756822 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0W51 |
| Name | Renaissance Resources Ltd |
| Address | 3300, 400 - 3 Avenue S.W., Calgary AB T2P 4H2 |
| Telephone | (403) 267-1400 |
| Abbreviation | RENAISSANCE |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Jul 23, 1984 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Aug 2, 1984 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0867 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 819 m 2,688 ft |
| Surface Ground Elevation | 815 m 2,674 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |