AB
Suspended
GAS
CNRL ET AL FERRIER 6-25-39-7
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503907W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-039-07W5/0 |
| Well Name | CNRL ET AL FERRIER 6-25-39-7 |
| License Number | 0042509 |
| Key List | 0395072506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-039-07W5 |
| Coordinates | 52.381543, -114.880942 |
| Borehole Coordinates | 52.381543, -114.880942 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| Operator | 0HE9 |
| License Date | May 12, 1972 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Dec 1, 2016 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | SUSP |
| Type | N/A |
| Scheme | Conventional ER |
| Scheme Sub | Other |
| Field | 0377 |
| Pool | 0800160 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 999 m 3,277 ft |
| Surface Ground Elevation | 995 m 3,264 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |