AB
Abandoned
GAS
I3 ENERGY GILBY 6-25-39-2
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503902W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-039-02W5/0 |
| Well Name | I3 ENERGY GILBY 6-25-39-2 |
| License Number | 0195912 |
| Key List | 0395022506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-039-02W5 |
| Coordinates | 52.384141, -114.162608 |
| Borehole Coordinates | 52.384141, -114.162608 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A8HW |
| Name | Gran Tierra Canada Ltd. |
| Address | 500 Centre Street SE, Calgary AB T2G 1A6 |
| Telephone | (403) 265-3221 |
| Abbreviation | GTE |
| Agent Code | General |
| License Date | Dec 23, 1996 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Feb 8, 2012 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0412 |
| Pool | 0250041 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 980 m 3,216 ft |
| Surface Ground Elevation | 976 m 3,202 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |