AB
License Issued
N/A
BTG PREVO 6-25-39-1
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503901W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-039-01W5/0 |
| Well Name | BTG PREVO 6-25-39-1 |
| License Number | 0119162 |
| Key List | 0395012506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-039-01W5 |
| Coordinates | 52.381782, -114.01877 |
| Borehole Coordinates | 52.381782, -114.01877 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A8C8 |
| Name | Btg Energy Corporation |
| Address | 300 808 1st Street SW, Calgary AB T2P 1M9 |
| Telephone | (403) 870-9132 |
| Abbreviation | BTG |
| Agent Code | General |
| License Date | Nov 8, 1985 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Dec 8, 1985 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | DRL&C |
| Type | N/A |
| Field | 0412 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 873 m 2,863 ft |
| Surface Ground Elevation | 867 m 2,845 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |