AB
Recertification Exempt
N/A
GULF 821 ELLIS TH 6-25-38-20
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503820W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-038-20W4/0 |
| Well Name | GULF 821 ELLIS TH 6-25-38-20 |
| License Number | J0005316T |
| Key List | 0384202506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-038-20W4 |
| Coordinates | 52.295811, -112.731277 |
| Borehole Coordinates | 52.295811, -112.731277 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0002 |
| Name | Gulf Canada Limited |
| Address | 600, 401 - 9 Ave SW, Calgary AB T2P 3C5 |
| Telephone | (403) 233-4000 |
| Abbreviation | GULF |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Sep 17, 1952 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertification Exempt |
| Status | Sep 18, 1952 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0866 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 828 m 2,717 ft |
| Surface Ground Elevation | 1 m 3 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |