AB
Recertified
GAS
FCPI PROVOST 6-25-38-13
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503813W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-038-13W4/0 |
| Well Name | FCPI PROVOST 6-25-38-13 |
| License Number | 0059335 |
| Key List | 0384132506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-038-13W4 |
| Coordinates | 52.293591, -111.736541 |
| Borehole Coordinates | 52.293591, -111.736541 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0MG5 |
| Name | NS Industries Canada Limited |
| Address | 1000 - 700 9 Ave SW, Calgary AB T2P 3V4 |
| Telephone | (403) 531-8100 |
| Abbreviation | NS INDUSTRIES |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Jul 23, 1976 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | May 25, 1983 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABZONE |
| Type | N/A |
| Field | 0750 |
| Pool | 0248025 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 744 m 2,441 ft |
| Surface Ground Elevation | 741 m 2,430 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |