AB
Recertified
N/A
NEUTRINO ETAL MEDR 6-25-38-4
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503804W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-038-04W5/0 |
| Well Name | NEUTRINO ETAL MEDR 6-25-38-4 |
| License Number | 0203357 |
| Key List | 0385042506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-038-04W5 |
| Coordinates | 52.294532, -114.447117 |
| Borehole Coordinates | 52.294532, -114.447117 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5BE |
| Name | Whitecap Resources Inc. |
| Address | 3800 - 525 8 Ave SW, Calgary AB T2P 1G1 |
| Telephone | (403) 266-0767 |
| Abbreviation | WHITECAP |
| Agent Code | General |
| License Date | Jul 11, 1997 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Aug 26, 1997 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0604 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 965 m 3,165 ft |
| Surface Ground Elevation | 960 m 3,149 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |