AB
Suspended
CR-OIL
CNRL JOFFRE 6-25-37-27
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503727W42 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-037-27W4/2 |
| Well Name | CNRL JOFFRE 6-25-37-27 |
| License Number | 0190263 |
| Key List | 0374272506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-037-27W4 |
| Coordinates | 52.205165, -113.735894 |
| Borehole Coordinates | 52.205165, -113.735894 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| Operator | 0HE9 |
| License Date | Aug 7, 1996 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | May 31, 2006 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | SUSP |
| Type | N/A |
| Scheme | Conventional ER |
| Scheme Sub | Waterflood |
| Field | 0505 |
| Pool | 0218016 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 898 m 2,945 ft |
| Surface Ground Elevation | 894 m 2,933 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |