AB
License Issued
GAS
Vantage JOFFRE 6-25-37-26
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503726W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-037-26W4/0 |
| Well Name | Vantage JOFFRE 6-25-37-26 |
| License Number | 0205632 |
| Key List | 0374262506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 07-25-037-26W4 |
| Coordinates | 52.205163, -113.587134 |
| Borehole Coordinates | 52.205338, -113.588351 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7PA |
| Name | Vantage Point Resources Inc. |
| Address | 2400, 635 - 8 Avenue SW, Calgary AB T2P 3M3 |
| Telephone | (403) 629-3030 |
| Abbreviation | VANTAGE |
| Agent Code | General |
| Operator | A7PA |
| License Date | Sep 2, 1997 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Jan 1, 2010 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | PUMP |
| Type | N/A |
| Field | 0505 |
| Pool | 0244037 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,041 m 3,415 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,037 m 3,401 ft |
| Max TVD | 1,902 m 6,239 ft |