AB
Abandoned
GAS
VERMILION RES MIKWAN 6-25-37-22
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503722W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-037-22W4/0 |
| Well Name | VERMILION RES MIKWAN 6-25-37-22 |
| License Number | 0109732 |
| Key List | 0374222506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-037-22W4 |
| Coordinates | 52.208174, -113.017938 |
| Borehole Coordinates | 52.208174, -113.017938 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A6FW |
| Name | Vermilion Energy Inc. |
| Address | 3500 - 520 3 Ave SW, Calgary AB T2P 0R3 |
| Telephone | (403) 269-4884 |
| Abbreviation | VEI |
| Agent Code | General |
| License Date | Oct 5, 1984 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Feb 2, 2021 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0636 |
| Pool | 0250031 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 885 m 2,903 ft |
| Surface Ground Elevation | 881 m 2,890 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |