AB
Suspended
CR-OIL
OUC FERRIER 6-25-37-7
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503707W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-037-07W5/0 |
| Well Name | OUC FERRIER 6-25-37-7 |
| License Number | 0417464 |
| Key List | 0375072506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 03-36-037-07W5 |
| Coordinates | 52.219789, -114.875523 |
| Borehole Coordinates | 52.207255, -114.875874 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A2DE |
| Name | ORLEN Upstream Canada Ltd. |
| Address | 400, 850 - 2 St SW, Calgary AB T2P 0R8 |
| Telephone | (403) 265-4115 |
| Abbreviation | OUC |
| Agent Code | General |
| Operator | A2DE |
| License Date | Jan 18, 2010 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Aug 1, 2021 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | SUSP |
| Type | N/A |
| Field | 0377 |
| Pool | 0176348 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,031 m 3,384 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,027 m 3,368 ft |
| Max TVD | 2,190 m 7,185 ft |