AB
Recertified
N/A
RENAISSANCE PROVOST 6-25-37-3
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503703W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-037-03W4/0 |
| Well Name | RENAISSANCE PROVOST 6-25-37-3 |
| License Number | 0161731 |
| Key List | 0374032506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 04-25-037-03W4 |
| Coordinates | 52.20445, -110.311591 |
| Borehole Coordinates | 52.205494, -110.308163 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5D4 |
| Name | Cenovus Energy Inc. |
| Address | 225, 6 Ave Sw PO Box 766 Calgary AB T2P 0M5 |
| Telephone | (403) 766-2000 |
| Abbreviation | CVE |
| Agent Code | General |
| License Date | Oct 22, 1993 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Dec 4, 1993 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0750 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 732 m 2,401 ft |
| Surface Ground Elevation | 727 m 2,385 ft |
| Max TVD | 897 m 2,944 ft |