AB
License Issued
GAS
SUN CENTURY MIKWAN 6-25-36-25
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503625W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-036-25W4/0 |
| Well Name | SUN CENTURY MIKWAN 6-25-36-25 |
| License Number | 0181734 |
| Key List | 0364252506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-036-25W4 |
| Coordinates | 52.120862, -113.445839 |
| Borehole Coordinates | 52.120862, -113.445839 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0RZ4 |
| Name | Sun Century Petroleum Corporation |
| Address | 610, 700 - 4th Avenue SW, Calgary AB T2P 0S2 |
| Telephone | (403) 269-2880 |
| Abbreviation | SUN CENTURY |
| Agent Code | General |
| Operator | 0RZ4 |
| License Date | Oct 31, 1995 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Sep 25, 2006 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | SUSP |
| Type | N/A |
| Field | 0609 |
| Pool | 0250711 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 926 m 3,038 ft |
| Surface Ground Elevation | 922 m 3,025 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |