AB
Suspended
GAS
IKM RICINUSW 6-25-36-10
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503610W52 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-036-10W5/2 |
| Well Name | IKM RICINUSW 6-25-36-10 |
| License Number | 0036348 |
| Key List | 0365102506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-036-10W5 |
| Coordinates | 52.119774, -115.302645 |
| Borehole Coordinates | 52.120439, -115.301593 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5C4 |
| Name | Cavvy Production Ltd. |
| Address | 1100, 411 - 1st St SE, Calgary AB T2G 4Y5 |
| Telephone | (403) 261-5900 |
| Abbreviation | PANTERRA RES |
| Agent Code | General |
| Operator | A5C4 |
| License Date | Jun 12, 1969 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Oct 29, 2018 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | SUSP |
| Type | N/A |
| Field | 0786 |
| Pool | 0720001 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,337 m 4,386 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,333 m 4,372 ft |
| Max TVD | 4,708 m 15,446 ft |