AB
Abandoned
GAS
TEAC ELNORA 6-25-35-23
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503523W42 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-035-23W4/2 |
| Well Name | TEAC ELNORA 6-25-35-23 |
| License Number | 0117859 |
| Key List | 0354232506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-035-23W4 |
| Coordinates | 52.032651, -113.160791 |
| Borehole Coordinates | 52.032651, -113.160791 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A663 |
| Name | Trident Exploration (Alberta) Corp. |
| Address | (403) 770-0333 |
| Telephone | Limited |
| Abbreviation | c/o Pricewaterhouse Coopers Inc. 111 5 AVENUE SW, SUITE 3100 Calgary AB T2P 5L3 |
| License Date | Sep 24, 1985 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Aug 3, 2022 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0334 |
| Pool | 0310037 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 886 m 2,906 ft |
| Surface Ground Elevation | 882 m 2,893 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |