AB
Suspended
N/A
SHALE PETROLEUM RICINUS 6-25-35-9
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503509W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-035-09W5/0 |
| Well Name | SHALE PETROLEUM RICINUS 6-25-35-9 |
| License Number | 0499194 |
| Key List | 0355092506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 07-25-035-09W5 |
| Coordinates | 52.03259, -115.151564 |
| Borehole Coordinates | 52.033238, -115.156737 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A6CG |
| Name | Highwood Asset Management Ltd. |
| Address | 900, 222 - 3rd Ave SW, Calgary AB T2P 0B4 |
| Telephone | (403) 719-0499 |
| Abbreviation | HIGHWOOD |
| Agent Code | General |
| License Date | Jan 7, 2021 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Feb 7, 2021 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABDWHP |
| Type | N/A |
| Field | 0785 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,238 m 4,061 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,232 m 4,041 ft |
| Max TVD | 2,745 m 9,005 ft |