AB
Recertified
GAS
ANDERSON ET AL MARKER 6-25-35-3
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503503W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-035-03W5/0 |
| Well Name | ANDERSON ET AL MARKER 6-25-35-3 |
| License Number | 0338726 |
| Key List | 0355032506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-035-03W5 |
| Coordinates | 52.034923, -114.30496 |
| Borehole Coordinates | 52.034923, -114.30496 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A6JK |
| Name | InPlay Oil Corp. |
| Address | #2000, 350 - 7th Avenue SW, Calgary AB T2P 3N9 |
| Telephone | (587) 955-9570 |
| Abbreviation | INPLAYOIL |
| Agent Code | General |
| License Date | Sep 22, 2005 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Nov 17, 2015 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0610 |
| Pool | 0952660 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 959 m 3,146 ft |
| Surface Ground Elevation | 956 m 3,135 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |