AB
Recertified
N/A
CDN 88 ENERGY INNISFAIL 6-25-35-1
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503501W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-035-01W5/0 |
| Well Name | CDN 88 ENERGY INNISFAIL 6-25-35-1 |
| License Number | 0204935 |
| Key List | 0355012506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 05-25-035-01W5 |
| Coordinates | 52.034844, -114.022964 |
| Borehole Coordinates | 52.033994, -114.017129 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A8FG |
| Name | Strathcona Resources Ltd. |
| Address | 421 7 Ave Sw Suite 1900, Calgary AB T2P 4K9 |
| Telephone | (403) 930-3000 |
| Abbreviation | SRL |
| Agent Code | General |
| License Date | Aug 14, 1997 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Oct 1, 1997 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0494 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 916 m 3,005 ft |
| Surface Ground Elevation | 911 m 2,989 ft |
| Max TVD | 2,096 m 6,876 ft |