AB
Recertification Exempt
N/A
TEXEX ET AL WIM 6-25-34-27
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503427W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-034-27W4/0 |
| Well Name | TEXEX ET AL WIM 6-25-34-27 |
| License Number | 0010720 |
| Key List | 0344272506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-034-27W4 |
| Coordinates | 51.94503, -113.704634 |
| Borehole Coordinates | 51.94503, -113.704634 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0007 |
| Name | Imperial Oil Resources Limited |
| Address | PO Box 2480 Stn M 505 Quarry Park Blvd SE Calgary AB T2C 5N1 |
| Telephone | (587) 476-1091 |
| Abbreviation | IMP |
| Agent Code | General |
| License Date | Dec 30, 1955 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertification Exempt |
| Status | Jan 30, 1956 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0976 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 935 m 3,066 ft |
| Surface Ground Elevation | 932 m 3,059 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |