AB
License Issued
CBMCLS
CPC RESOURCES THREEHCK 6-25-34-26
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503426W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-034-26W4/0 |
| Well Name | CPC RESOURCES THREEHCK 6-25-34-26 |
| License Number | 0395458 |
| Key List | 0344262506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-034-26W4 |
| Coordinates | 51.946995, -113.560502 |
| Borehole Coordinates | 51.946995, -113.560502 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7AG |
| Name | Lynx Energy ULC |
| Address | 2000, 440 2nd Ave SW, Calgary AB T2P 5E9 |
| Telephone | (587) 393-2699 |
| Abbreviation | LYNX ENERGY |
| Agent Code | General |
| Operator | A7AG |
| License Date | Mar 19, 2008 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Dec 16, 2008 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CBMCLS |
| Mode | FLOW |
| Type | N/A |
| Field | 0906 |
| Pool | 0999660 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 909 m 2,984 ft |
| Surface Ground Elevation | 905 m 2,970 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |