AB
Recertified
N/A
DEKALB LINK 6-25-34-17
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503417W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-034-17W4/0 |
| Well Name | DEKALB LINK 6-25-34-17 |
| License Number | 0121624 |
| Key List | 0344172506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-034-17W4 |
| Coordinates | 51.944472, -112.289086 |
| Borehole Coordinates | 51.944472, -112.289086 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0305 |
| Name | Dekalb Petroleum Corporation |
| Address | 1000, 700 - 9 Avenue SW, Calgary AB T2P 3V4 |
| Telephone | Limited |
| Abbreviation | DEKALB PETRO |
| License Date | Jan 22, 1986 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Jan 30, 1986 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0368 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 846 m 2,777 ft |
| Surface Ground Elevation | 842 m 2,764 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |