AB
License Issued
CR-OIL
TAC 16-24 HZ PROVOST 6-25-34-10
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503410W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-034-10W4/0 |
| Well Name | TAC 16-24 HZ PROVOST 6-25-34-10 |
| License Number | 0491807 |
| Key List | 0344102506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 16-24-034-10W4 |
| Coordinates | 51.938052, -111.283439 |
| Borehole Coordinates | 51.944361, -111.298213 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A04N |
| Name | Tamarack Valley Energy Ltd. |
| Address | 1700, 525 - 8 Avenue SW, Calgary AB T2P 1G1 |
| Telephone | (403) 263-4440 |
| Abbreviation | TVE |
| Agent Code | General |
| Operator | A04N |
| License Date | Nov 6, 2018 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Feb 21, 2019 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | PUMP |
| Type | N/A |
| Field | 0750 |
| Pool | 0951560 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 782 m 2,564 ft |
| Surface Ground Elevation | 777 m 2,550 ft |
| Max TVD | 891 m 2,925 ft |