AB
Recertified
GAS
ALTANA DISC MONITOR 6-25-34-4
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503404W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-034-04W4/0 |
| Well Name | ALTANA DISC MONITOR 6-25-34-4 |
| License Number | 0057681 |
| Key List | 0344042506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-034-04W4 |
| Coordinates | 51.943745, -110.447476 |
| Borehole Coordinates | 51.943745, -110.447476 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0315 |
| Name | Altana Exploration Company |
| Address | Box 2850, 150 - 9 Ave SW, Calgary AB T2P 2S5 |
| Telephone | (403) 290-2000 |
| Abbreviation | ALTANA EXPLOR |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Mar 23, 1976 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Nov 14, 1994 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0750 |
| Pool | 0951560 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 672 m 2,204 ft |
| Surface Ground Elevation | 668 m 2,191 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |