AB
Recertification Exempt
N/A
ASHLAND B.A. TWINNG 6-25-33-25
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503325W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-033-25W4/0 |
| Well Name | ASHLAND B.A. TWINNG 6-25-33-25 |
| License Number | 0023528 |
| Key List | 0334252506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-033-25W4 |
| Coordinates | 51.857834, -113.421144 |
| Borehole Coordinates | 51.857834, -113.421144 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A62D |
| Name | BP Canada Energy Group ULC |
| Address | 240 - 4 Ave SW, Calgary AB T2P 2H8 |
| Telephone | (403) 233-1313 |
| Abbreviation | BP CANADA ENERGY |
| Agent Code | General |
| License Date | Dec 17, 1962 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertification Exempt |
| Status | Jan 13, 1963 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0913 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 869 m 2,852 ft |
| Surface Ground Elevation | 866 m 2,840 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |