AB
License Issued
CBMCLS
PINE CLIFF HUXLEY 6-25-33-24
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503324W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-033-24W4/0 |
| Well Name | PINE CLIFF HUXLEY 6-25-33-24 |
| License Number | 0411571 |
| Key List | 0334242506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-033-24W4 |
| Coordinates | 51.858642, -113.277313 |
| Borehole Coordinates | 51.858642, -113.277313 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A1GR |
| Name | Pine Cliff Energy Ltd. |
| Address | 850, 1015 - 4 St SW, Calgary AB T2R 1J4 |
| Telephone | (403) 269-2289 |
| Abbreviation | PINE CLIFF |
| Agent Code | General |
| Operator | A1GR |
| License Date | Jul 24, 2009 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Dec 17, 2009 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CBMCLS |
| Mode | FLOW |
| Type | N/A |
| Field | 0488 |
| Pool | 0999660 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 890 m 2,920 ft |
| Surface Ground Elevation | 886 m 2,908 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |