AB
Amended License
CBMOT
981384 RUMSEY 6-25-33-21
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503321W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-033-21W4/0 |
| Well Name | 981384 RUMSEY 6-25-33-21 |
| License Number | 0396540 |
| Key List | 0334212506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-033-21W4 |
| Coordinates | 51.856921, -112.8572 |
| Borehole Coordinates | 51.856921, -112.8572 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0EE3 |
| Name | Endrum Energy Corp. |
| Address | Suite 415, 700 - 8 Avenue SW, Calgary AB T2P 1H2 |
| Telephone | (403) 823-3415 |
| Abbreviation | WESTDRUM ENGY |
| Agent Code | General |
| Operator | 0EE3 |
| License Date | May 13, 2008 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Amended License |
| Status | Aug 1, 2020 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CBMOT |
| Mode | SUSP |
| Type | N/A |
| Field | 0777 |
| Pool | 0950160 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 849 m 2,785 ft |
| Surface Ground Elevation | 846 m 2,775 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |