AB
Abandoned
GAS
BAYTEX GARDEN PLAINS 6-25-32-13
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503213W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-032-13W4/0 |
| Well Name | BAYTEX GARDEN PLAINS 6-25-32-13 |
| License Number | 0272840 |
| Key List | 0324132506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-032-13W4 |
| Coordinates | 51.770913, -111.720388 |
| Borehole Coordinates | 51.770913, -111.720388 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0RL9 |
| Name | Baytex Energy Ltd. |
| Address | 2800, 520 - 3 Ave SW, Calgary AB T2P 0R3 |
| Telephone | (587) 952-3000 |
| Abbreviation | BAYTEX |
| Agent Code | General |
| License Date | Aug 20, 2002 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Sep 24, 2022 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0406 |
| Pool | 0951560 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 807 m 2,648 ft |
| Surface Ground Elevation | 803 m 2,634 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |