AB
Suspended
CR-OIL
AXIOM HARME 6-25-32-3
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503203W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-032-03W5/0 |
| Well Name | AXIOM HARME 6-25-32-3 |
| License Number | 0098221 |
| Key List | 0325032506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-032-03W5 |
| Coordinates | 51.772671, -114.297914 |
| Borehole Coordinates | 51.772671, -114.297914 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A71K |
| Name | Axiom Oil and Gas Inc. |
| Address | (403) 971-2255 |
| Telephone | Limited |
| Abbreviation | PO Box 1235 Station M Calgary AB T2P 2L2 |
| Operator | A71K |
| License Date | Oct 25, 1982 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Apr 30, 1993 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | SUSP |
| Type | N/A |
| Scheme | Conventional ER |
| Scheme Sub | Waterflood |
| Field | 0448 |
| Pool | 0218005 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,076 m 3,529 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,070 m 3,512 ft |