AB
Abandoned
GAS
CNRL LPINECK 6-25-31-27
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503127W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-031-27W4/0 |
| Well Name | CNRL LPINECK 6-25-31-27 |
| License Number | 0331395 |
| Key List | 0314272506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-031-27W4 |
| Coordinates | 51.684248, -113.705933 |
| Borehole Coordinates | 51.684248, -113.705933 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| License Date | May 20, 2005 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Sep 23, 2021 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0576 |
| Pool | 0950160 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 944 m 3,096 ft |
| Surface Ground Elevation | 940 m 3,083 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |