AB
Suspended
N/A
TEAC ROWLEY 12-25-31-20
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503120W42 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-031-20W4/2 |
| Well Name | TEAC ROWLEY 12-25-31-20 |
| License Number | 0409249 |
| Key List | 0314202506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 03-25-031-20W4 |
| Coordinates | 51.679151, -112.715182 |
| Borehole Coordinates | 51.684144, -112.715517 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A1GR |
| Name | Pine Cliff Energy Ltd. |
| Address | 850, 1015 - 4 St SW, Calgary AB T2R 1J4 |
| Telephone | (403) 269-2289 |
| Abbreviation | PINE CLIFF |
| Agent Code | General |
| License Date | Feb 17, 2009 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Mar 12, 2009 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | DRL&C |
| Type | N/A |
| Field | 0798 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 832 m 2,730 ft |
| Surface Ground Elevation | 828 m 2,716 ft |
| Max TVD | 1,384 m 4,541 ft |