AB
License Issued
GAS
MARL YNGSTN 6-25-31-10
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503110W43 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-031-10W4/3 |
| Well Name | MARL YNGSTN 6-25-31-10 |
| License Number | 0014039 |
| Key List | 0314102506003 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-031-10W4 |
| Coordinates | 51.683519, -111.295434 |
| Borehole Coordinates | 51.683519, -111.295434 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7BZ |
| Name | Marlin Resources Ltd. |
| Address | 920, 250-5th Street SW, Calgary AB T2P 0R4 |
| Telephone | (403) 990-6573 |
| Abbreviation | MARL |
| Agent Code | General |
| Operator | A7BZ |
| License Date | Sep 27, 1957 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Dec 16, 1980 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | FLOW |
| Type | N/A |
| Field | 0996 |
| Pool | 0250003 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 764 m 2,507 ft |
| Surface Ground Elevation | 761 m 2,495 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |